Мед — ліки на всі випадки життя!

526

Єдине протипоказання — індивідуальна чутливість!

1. Хвороби нирок і сечового міхура.

— Мед, оливкова олія, лимонний сік змішати в рівних частках. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази в день.

— Мед з відваром шипшини в рівних частинах (особливо корисно для дітей).

— Мед-1 ч. ложка, яблучний сік 1/2 склянки, перемішати. Пити вранці та увечері, у 2 прийоми.

2. Неврози, безсоння.

— Закип’ятити 3 склянки молока, розмішати з 4 ст. ложками меду, охолодити і повільно злити його в посуд з протертими ягодами смородини (500 г), при цьому суміш потрібно швидко розмішувати, щоб молоко не згорнулося. Пити як чай.

— Приймати квітковий мед по 100-120 г на добу протягом 1-2 міс. вранці і ввечері по 30 г, після обіду 40-60 р. За 1/2 год до сну корисно випити 1 склянку води кімнатної температури з 1 ст. ложкою меду.

3. Дерматити, екзема, садна, порізи, мозолі, прищі і вугри.

Очищену картоплю натерти на дрібній тертці, до 1/2 склянки кашки додати 1 ч. ложку меду і перемішати. Суміш (шаром не менше 1 см) на марлевій серветці прикласти до ураженої ділянки шкіри на 2 год. протягом дня можна прикладати кілька разів). На ніч на уражену поверхню можна накласти пов’язку з 10%-ної прополисной маззю.

4. Ангіна, стоматит, пародонтоз, відбілювання зубів.

— Розчинити 1 ст. ложку меду в 1 склянці теплої води. Полоскання рота і горла цим розчином розсмоктує нариви в горлі і знімає запалення мигдалин, очищає рани і виразки у роті, зміцнює ясна і зуби.

— Якщо змащувати зуби медом 3-4 рази на місяць, вони стають білими.

5. Гастрит і виразкова хвороба шлунка.

Приймати 1-2 ч. ложки меду вранці, 2-3 ч. ложки вдень і 1-2 ч. ложки ввечері за 1-2 години до прийому їжі або через 3 години після їжі. Курс 2 місяці, при цьому відмовитися від спиртних напоїв, гострих і смажених страв.

6. Перевтома.

Приймайте щіпку порошку з висушених плодів або насіння лимонника за 15-30 хв. до їди 2-3 рази на день з 1 ст. ложкою меду. Рекомендується як стимулюючий і тонізуючий засіб при розумовому і фізичному стомленні, депресивних станах, сонливості, а також для посилення гостроти зору.