Лікування стоматиту народними засобами

814

Багато лікарські рослини, а також продукти бджільництва мають яскраво виражені терпкими і знезаражувальними властивостями. Тому їх доцільно застосовувати при лікуванні стоматиту у якості допоміжного засобу.

Відвар кори дуба
Столову ложку кори дуба заливають гарячою водою і кип’ятять чверть години на слабкому вогні під кришкою. Цей засіб ефективно дезінфікує слизову оболонку, завдяки присутності в корі дубильних речовин. Застосовувати кілька разів на день для полоскання.

Настоянка календули
Чайну ложку спиртової настоянки (придбати в аптеці) виливають у склянку теплої води. Полоскати рот двічі в день, після попереднього масажу ясен подушечками пальців.

Лимон і мед
По столовій ложці свіжого лимонного соку і натурального бджолиного меду розчинити в склянці теплої води. Мед володіє чудовими антисептичними і протибактеріальної властивостями. Застосовувати для регулярних полоскань.

Герань Роберта і звіробій
По 30 г кожної рослини залити літром окропу і настояти під кришкою близько години. Процідити і застосовувати для полоскань в теплому вигляді при герпетичному стоматиті.

Живокіст лікарський і мед
Корінь живокосту очистити і подрібнити в кашку, змішати з такою ж кількістю меду. Суміш зберігати в холодильнику. Прийом по чайній ложці тричі на день, запиваючи склянкою теплої води.

Настоянка прополісу
Готову спиртову настойку (10 гр на 30 гр медичного спирту, настоювати 24 години, періодично збовтуючи, процідити і долити чистою водою до обсягу 100 мл) додавати в теплу воду і застосовувати для регулярного полоскання рота (на 100 мл води десертна ложка лікарського).

Прополіс
Жувати чистий прополіс, як можна ретельніше розжовуючи. При гострій фазі захворювання до 20 г сировини на добу, повільно розжовувати, періодично проковтуючи. Поступово знижувати дозу (по мірі зменшення больових відчуттів і симптомів захворювання) до 5 г в день.

Часник і мед
Чайну ложку часникової кашки змішати з такою ж кількістю меду, протомитися на водяній бані. Приймати по 3 мл, тримаючи в роті, потім повільно проковтнути, як би змащуючи слизову рота даними ліками.

Профілактика стоматиту
Основним профілактичним заходом стоматиту є щоденна дворазова чищення зубів, полоскання рота розчином соди після прийому їжі, використання зубної нитки для видалення залишків продуктів, зубного нальоту з міжзубних просторів.

Не забувайте про необхідність вживання продуктів, що стимулюють імунітет. Корисно пити настій шипшини, обліпиховий і імбирний чай, калиновий і ожиновий морси, напій з цикорію. Включайте в раціон свіжу і сушену листову зелень, болгарський перець, білоголову і морську капусту, часник, цибулю, м’ясо кролика, індички, кисломолочні продукти, а також свіжі ягоди і фрукти.