Купила на здачу в аптеці «Гематоген» і не даремно!

389

Про чарівні властивості дізналася лише через три дні

Гематоген — особливий препарат, смак яких знайомий нам з дитинства. Відвідуючи аптеку, мої батьки найчастіше купували безліч дорогих ліків, а на здачу їм давали аскорбінку або плитку заповітного гематогену… Сьогоднішнім дітям навряд чи широко відомий цей препарат, але ті, хто виріс в радянські часи, пам’ятають ту строкату обгортку і солодкий смак.

В дитинстві нам казали, що не можна їсти багато гематогену, так як він зроблений з крові тварин. Часто нас лякав цей факт, і ми з’їдали лише кілька скибочок, залишаючи більшу частину плитки на потім.

Дійсно, до складу гематогену входить особлива речовина — чорний альбумін. Це і є оброблена кров великої рогатої худоби. Також за Гостом до складу гематогену входить крохмальна патока, згущене молоко, цукор і ванілін.

Під час війни цей препарат буквально ставив на ноги поранених: на основі рідкого гематогену робили омлет і годували ним солдатів. І не даремно! Адже в препараті міститься 12 мкг заліза на 100 грамів продукту (для порівняння, в яблуках міститься всього 2 мкг на 100 грамів продукту).

Варто відзначити, що наш організм дуже погано засвоює залізо, тому гематоген — прекрасне рішення для поповнення запасу цього мікроелемента.

Препарат також сприяє підвищенню працездатності, зміцненню імунної системи і нормалізації роботи травного тракту.

Гематоген — практично нешкідливий препарат, зрозуміло, якщо їм не зловживати. Рекомендована доза для дітей — 25 грамів на добу, для дорослих — 50 грамів. Також не варто вживати гематоген годуючим мамам.

У цього препарату є один недолік — вміст великої кількості легкозасвоюваних вуглеводів. Усім тим, хто прагне схуднути, варто утриматися від вживання гематогену.

Обов’язково прикупив для себе і дитини плиточку гематогену, а також розкажи про цю корисної інформації друзям!