КРАЩІ ВПРАВИ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ ДЛЯ ШИЙНИХ ХРЕБЦІВ.

466

Збережіть собі на сторінку! КРАЩІ ВПРАВИ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ ДЛЯ ШИЙНИХ ХРЕБЦІВ.

Якщо, виконуючи рухи головою, ви чуєте похрускування, вам важко повернути її на 90 гр. або при нахилах виникає біль, значить, шия потребує лікування.

Для посилення ефекту повороти і нахили голови треба супроводжувати рухом очей в тому ж напрямку. Виконувати повільно і плавно.

1. Сядьте на стілець, тримаючи спину і голову прямо. Зробіть глибокий вдих і натисніть долонями на лоб, одночасно напружуючи м’язи шиї і не даючи голові відкинутися назад. Затримайте дихання і збережіть напруга на 5-7 сек. На видиху відніміть долоні і на 10 сек, повністю розслабтеся, схиливши голову на груди. Повторіть 3-5 разів.

2. Вдихніть, зімкнутими в замок руками натискайте на потилицю. При цьому напружте шию і не давайте голові опуститися. Затримайте дихання і залишайтеся в цьому положенні 5-7 секунд. На видиху опустіть руки і розслабтеся на 10 сек. Повторіть 3-5 разів.

3. Зробивши вдих, натисніть лівою долонею на скроню, намагаючись протягом 5-7 сек не піддаватися тиску. Потім видихніть, максимально розслабте м’язи шиї і плечей, відпочиньте 10 секунд. Те ж саме зробіть правою рукою. Повторіть вправу 3-5 разів кожною рукою.

4. Стільки ж разів зробіть нахили голови вперед і назад. На вдиху відведіть голову назад, долаючи опір долонь, що охоплюють шию ззаду, а очі підніміть до межі вгору. Затримайте дихання і збережіть напруга м’язів шиї протягом 5-7 сек. На видиху поверніть голову в початкове положення. Розслабтеся на 10 сек.

5. При нахилі вперед долоні тиснуть на шию, а вона поступово поступається цьому тиску, На вдиху голова максимально опускається на груди. Підборіддя притискається до шиї, а погляд опускається вниз. Поза зберігається 5-7 секунд. Потім видих, повернення в вихідне положення і розслаблення.

6. На вдиху повільно поверніть голову вліво, напружуючи м’язи шиї, і постарайтеся подивитися як можна далі в бік руху. Затримайте подих і напруга на 5-7 сек. На видиху поверніть голову в початкове положення, розслабтеся на 10 сек. Виконайте вправу 3-5 разів у кожну сторону.

7. Опустіть голову на груди і розслабте м’язи шиї. Постарайтеся підборіддям «розтерти» ключиці, поступово збільшуючи амплітуду рухів. Повторіть 10 разів.

8. Закиньте голову назад, розслабте м’язи обличчя і шиї. Спробуйте потилицею «розтерти» нижню частину шиї. Повторіть 20 разів.

9. Розслабте плечі і опустіть. Роблячи повільний вдих, верхівкою максимально тягніться вгору, намагаючись якомога більше розтягнути шийні хребці. Одночасно робіть повороти голови вліво і вправо з невеликою амплітудою. Поверніться у вихідне положення і розслабтеся. Повторіть 5 разів.

Регулярне виконання допомагає зняти болі в області шиї, позбавитися від безсоння, запаморочення і головного болю, від дзвону у вухах і оніміння рук.

Виконувати вранці і ввечері, а протягом дня періодично, краще щогодини, робити окремі вправи. Наприклад, з 1-го по 5-е, потім з 6-го по 9-е і, нарешті, з 10-го по 13-е. Для профілактики особливо необхідно тим, чия робота вимагає тривалого перебування в одному і тому ж положенні або пов’язана з комп’ютером.