КОРОЛЕВСЬКА ГІМНАСТИКА ДЛЯ ХРЕБТА

607

Між іншим, перші дві вправи з сьогоднішнього комплексу входять в ранкову гімнастику принца Чарльза. Після численних падінь з коня у Чарльза часто пересихають» позвонковые диски — для того, щоб повернути їх до життя, придворний фізіотерапевт Сара Ки розробила спеціальну гімнастику, допомагає хребту швидко «напитися» і відновитися.

Вправа №1
Вихідне положення: лежачи на спині, витягніть руки уздовж тіла. Трохи нижче попереку (під попу) підкладіть щось тверде — зійде пара книг. Це положення вигне тіло і розтягне хребет. Закрийте очі і помрійте про що-небудь 5-10 хвилин.

Вправа №2
Вихідне положення: прибравши книги, продовжуйте лежати на спині, підклавши руки під голову. Підніміть таз, ноги, схрестивши між собою, підтягніть до грудей. Злегка погойдуйтеся на спині так, немов хочете перекинутись через голову назад. Робити не менше 2-3 хвилин.

Вправа №3 «З’їжджає по стінці»
Вихідне положення: притуліться спиною до стіни — ступні приблизно в 30 см від неї. Руки опустіть, розгорніть долоні назад. Повільно-повільно ковзати по стіні, згинаючи коліна, поки стегна не приймуть положення, паралельне підлозі. Спину від стіни не відривайте! Затримайтеся так на кілька секунд, потім, не відриваючи спину від стіни, так само повільно піднімайтеся.

Вправа №4 «Повітряні кола»
Вихідне положення: лежачи на спині, притулившись попереком до підлоги. Ноги зігніть. Підніміть одну з них так, щоб гомілка була паралельна підлозі, і робіть ногою повільні кругові рухи, п’ята напружена. Через 10 секунд виконайте те ж саме іншою ногою. Зробіть три-чотири повороту.

Вправа №5 «Збираємо гроші»
Вихідне положення: стоячи. По підлозі розсипаємо 50 монет (дрібниця можна замінити чим завгодно, наприклад, гудзиками, але китайці, які придумали цю вправу, наполягають на тому, щоб «смітити грошима»). Не поспішаючи, без різких рухів, спираючись на коліно, збирати монетки по одній. Зібравши всю дрібниця, плавно підніміться з прямою спиною. На вправу має піти не менше 3 хвилин.