Комп’ютерна томографія: що важливо знати?

1-23-2020

Комп’ютерна томографія є неінвазивним рентгенівським методом діагностики, який може служити підставою або додатковим джерелом інформації при постановці правильного діагнозу і призначення необхідного лікування. Хочемо порекомендувати скористатися послугами КТ Киев

Чи безпечна комп’ютерна томографія?
Так, КТ вважається безпечним методом. Доза рентгенівського опромінення відносно невелика. Є невеликий ризик при наявності супутньої патології нирок, щитовидної залози, бронхіальної астми, якщо використовується введення контрастних речовин.

Пацієнт повинен попередити лікаря, якщо у нього є алергії на ліки, йод, морепродукти, якщо він страждає діабетом, бронхіальною астмою і захворюваннями щитовидної залози і про препарати, які він приймає.

При вагітності питання про проведення КТ вирішує лікуючий лікар; жінка обов’язково повинна повідомити про наявність і терміни вагітності!!!

Як правило, комп’ютерна томографія проводиться без попередньої підготовки.
Із застосуванням внутрішньовенного введення контрастної речовини натщесерце.
При хронічних хворобах печінки і нирок поза загостренням рекомендується помірне споживання рідини за 6 годин до дослідження.
Час дослідження 15-25 хвилин; саме сканування від 4 до 20 сек.
Під час сканування необхідно нерухоме положення тіла на столі і здатність виконувати команди по затримці дихання на 4-20 сек.
Перед дослідженням повинна бути знята одяг з металевими гачками, гудзиками і блискавками; прикраси у вигляді ланцюжків і сережок.
При введенні контрастної речовини пацієнт може відчувати проходить хвилю тепла.

Відносні протипоказання до введення контрастної речовини:

Вагітність
Алергія на йодовмісні контрастні речовини
Печінкова і ниркова недостатність тяжкого ступеня
Цукровий діабет в стадії декомпенсації
Мієломна хвороба
Захворювання щитовидної залози в стадії декомпенсації
Рекомендації після проведення комп’ютерної томографії із застосуванням контрастної речовини:

  • Дуже рідко у пацієнтів можуть з’являтися висип на шкірі і т.д. — побічна дія ін’єкції йодного розчину. Тому амбулаторний пацієнт повинен перебувати під наглядом лікаря у відділенні КТ-МРТ протягом 2 годин, щоб у разі появи шкірної реакції він міг отримати своєчасну лікарську допомогу.
  • Якщо вам ввели контрастний препарат внутрішньовенно, рекомендовано пити чисту воду в межах допустимого лікарем обсягу протягом доби (1-3л), щоб прискорити виведення контрастного препарату з організму.