Китайська медицина творить дива! Ефективні вправи для шийних хребців.

527

Хрускіт в шиї і болю при поворотах голови — це дуже неприємно. На жаль, дискомфорт в області шийних хребців знаком зараз кожному другому, адже сидячий спосіб життя — бич сучасного суспільства.

Перебуваючи в одному і тому ж положенні біля монітора комп’ютера, люди прирікають себе на проблеми з хребтом. Скутість в області шиї може провокувати головні болі, порушення кровообігу головного мозку і навіть раптові втрати свідомості! Щоб знищити проблему в корені, займися спеціальними вправами для шийних хребців за китайською методикою. Виконуй їх плавно, рухайся повільно і акуратно.

1. Сядь на стілець, спина повинна бути прямою. Зроби глибокий вдих і натисни долонями на лоб, одночасно напружуючи м’язи шиї і не даючи голові відкинутися назад. Затримай дихання і залишайся у напруженому стані 5-7 секунд. На видиху відніми долоні і на 10 секунд повністю розслабся, схиливши голову на груди. Повторіть 3-5 разів.

2. Вдихни, стули руки в замок і натисни ними на потилицю. При цьому напруж шию і не давай голові опуститися. Затримай дихання і залишайся у цьому положенні приблизно 5-7 секунд. На видиху опусти руки і розслабся на 10 секунд. Повторіть 3-5 разів.

3. Глибоко вдихни і натисни лівою долонею на скроню, намагаючись в
протягом 5-7 секунд не піддаватися тиску. Потім видихни, максимально розслабся, відпочинь 10 секунд. Те ж саме зроби і з правою рукою. Повтори вправу 3-5 разів кожною рукою.

4. 3-5 разів зроби нахили голови вперед і назад. На вдиху відведи голову назад, долаючи опір долонь, що охоплюють шию ззаду, а очі підніми до межі вгору. Затримай дихання і збережи напруга м’язів шиї протягом 5-7 секунд. На видиху поверни голову у вихідне положення. Розслабся на 10 секунд.

5. Нахилися вперед і натисни долонями на шию, поступово поступаючись цьому тиску. На вдиху опусти голову на груди. Притисни підборіддя до шиї, погляд опусти вниз. Затримайся в цьому положенні на 5-7 секунд. Потім зроби видих, максимально розслабся.

6. На вдиху повільно повернути голову вліво, напружуючи м’язи шиї. Постарайся подивитися як можна далі в бік руху. Затримай подих на 5-7 секунд. На видиху поверни голову у вихідне положення, розслабся на 10 секунд. Виконай вправу 3-5 разів у кожну сторону.

7. Опусти голову на груди і розслаб м’язи шиї. Постарайся дістати підборіддям ключиці, погладь їх підборіддям, поступово збільшуючи амплітуду рухів. Повтори 10 разів.

8. Запрокінь голову назад, розслаб м’язи обличчя і шиї. Спробуй потилицею «розтерти» нижню частину шиї. Повторіть 20 разів.

9. Плечі розслаб і опусти. Роблячи повільний вдих, верхівкою максимально тягнися вгору, намагаючись якомога більше розтягнути шийні хребці.
Одночасно роби повороти голови вліво і вправо з невеликою
амплітудою. Повернися у вихідне положення і розслабся. Повторіть 5 разів.

Щоб ефект від вправ був ще краще, повороти голови супроводжуй рухами очей в ту ж сторону.
Ці легкі вправи можна виконувати де завгодно, так що ти знаєш, що робити, якщо раптом різко заболить шия.
Обов’язково простежте за своїм раціоном, якщо у тебе є проблеми з шиєю, — уникай занадто солону і жирну їжу, вживай більше молочних продуктів, пий багато рідини. Пам’ятай, що від здоров’я шийних хребців залежить активність головного мозку!

Щоб залишатися при здоровому глузді до глибокої старості, цих вправ варто приділити увагу.