КІНЕЗІТЕРАПІЯ – ЛІКУВАТИСЯ ПОТРІБНО РУХОМ, А НЕ ЛІКАМИ!

446

Професор Сергій Бубновський – відомий у Росії лікар і автор численних книг, який колись сам ледве вирвався з чіпких лап хвороби.

Дивно, однак зробив він це не за допомогою ліків. Для того, щоб повернути підірване здоров’я, Бубновський задіяв приховані резерви свого організму і вийшов в цій сутичці переможцем. Кінезітерапія – створена ним система оздоровлення, яка сьогодні ставить на ноги навіть безнадійних хворих. Ось деякі цитати, які роблять честь знаменитого лікаря Бубновскому:

1. Не варто сподіватися на чудодійні пігулки. Задійте внутрішні резерви свого організму.

2. Регулярно робіть ранкову гімнастику, а ще – присідання.

3. Ні один кардіолог в світі не може показати мені пацієнта, який вилікувався від гіпертонії, приймаючи лікарські препарати. Тобто вас підсаджують спочатку на одну таблетку, потім на цілу жменю…

4. Я не бачив здорових людей, що вийшли з лікарні, я бачив, що вижили. І сам пройшов шлях від інваліда до сьогоднішнього цілком здорової людини.

5. Коли у вас з’являється біль за грудиною, ви покірно йдете в аптеку і подсаживаетесь на препарати, які нібито створюють профілактику ішемічної хвороби серця. Насправді ж ніякої профілактики не відбувається, йде посилення хвороби. Тому що біль за грудиною — наслідок нездужання організму, а не причина.

6. Якщо вам вже 40, лікар каже: «Що ж робити, милок, пора хворіти»! І виписує пігулки. А людина п’є і зауважує: не допомагає! І грошей на ліки не вистачає! І тоді він починає читати книги з альтернативної медицини і відкриває для себе інші ліки — рух, дихання.

7. Парадокс: у нас дітей, що перенесли хворобу, лікар звільняє від фізкультури! Чомусь вважається, що в русі людина неодмінно захворіє, а ось лежачи в ліжку — одужає. Але, як відомо, під лежачий камінь вода не тече.

8. Щоденні присідання з прямою спиною допоможуть позбутися багатьох проблем.

9. При гострого болю ми прикладаємо холодний компрес, знімає набряк, поліпшує мікроциркуляцію. Біль — це завжди набряк, скупчення рідини. І треба робити вправи, які б прокачали рідина з суглобів.

10. Стенокардія — теж запалення внутрішньої оболонки судини. І з’являється біль за грудиною. А ми, замість того, щоб зайнятися вправами, прокачуванням цієї ділянки судини, лягаємо в ліжко і починаємо ковтати таблетки. Але я не бачив жодної людини, який «выкачался» б лежачи, ковтаючи таблетки.

11. Займатися гімнастикою, коли ти вийшов з болю, з інвалідності — задоволення.

12. Для мене єдиний по-справжньому щаслива година в день, коли я вранці займаюся гімнастикою. Тому що ти не старієш, а молодшаєш. У людини, регулярно займається, замість старих клітин з’являються молоді.

13. У мене така тріада: присідання, віджимання, вправи для преса.

14. Я зустрічався з довгожителем, художником Борисом Єфімовим, який прожив 108 років. Маленький такий був дідок, живчик! Питаю у нього: «Що ти робиш, щоб так довго жити?». «Та нічого, — відповідає, — 450 (!) раз в день присідаю». І адже це універсальний спосіб прогнати кров по тілу!

15. Якщо ви будете щодня присідати з прямою спиною (10 разів – ковток води, 10 разів – ковток води) зникнуть багато проблем. Особливо це важливо для тих, хто багато сидить за комп’ютером — бухгалтерів, дизайнерів, програмістів.

16. Візьміть за правило: годину відпрацював — присів 30 разів.

17. А ще добре ранок починати з холодної ванни — 5 секунд. І зануритися з головою. Можна прийняти душ, але це гірше.

Прислухаючись до цих порад, так і хочеться сказати: «Всё геніальне – просто!» Професор Бубновський багатьох людей поставив на ноги, тому не поспішайте бігти в аптеку при першому нездужанні. Можливо, варто прислухатися до порад лікаря і спробувати впоратися з недугою самостійно. Будьте здорові і не хворійте!