Як скласти правильний раціон харчування

5-7-2021

Щоб харчуватися правильно не потрібно строго обмеження або виснажливих дієт. Також хочемо вам порекомендувати замовит доставка рационов питания , тут найкращі варіанти .  Досить придбати корисні звички і запам’ятати деякі прості правила.

Застосовуючи їх кожен день, можна помітно поліпшити якість свого харчування і оздоровити організм.

Кілька порад для новачків допоможуть кожен день підтримувати здоровий режим.

Кількість і обсяг прийомів їжі

Є кілька шляхів в питанні кількості та обсягу їжі. Можна їсти близько 5 разів на день невеликими порціями. Можна включити три основних прийому їжі і доповнити їх невеликими корисними перекусами.

У першому випадку порції повинні бути приблизно однакові за обсягом. Невелика тарілка або контейнер 300 мл – найбільш зручні орієнтири.

У другому випадком основний обсяг їжі припадає на сніданок, обід і вечерю. Перекушування протягом дня тільки доповнюють основні прийоми їжі.

Орієнтуватися краще на свій режим дня і звички. В першу чергу, режим харчування повинен бути комфортним.

Дотримання балансу

Важливо пам’ятати, що протягом дня ми не тільки споживаємо, але і витрачаємо калорії. Це співвідношення потрібно визначати в залежності від режиму і навантажень протягом дня.

Правильне харчування і дієта-це абсолютно різні поняття, тому важливо не заганяти себе в жорсткі обмеження. Особливо важливо не йти в сильний дефіцит при великих фізичних навантаженнях. Це може стати стресом для організму і запустить зворотні процеси – накопичення речовин у вигляді жирових відкладень.

Вибір продуктів харчування

Необхідно вибирати корисні продукти, багаті мікроелементами, клітковиною і вітамінами. Їх необхідно включати в раціон основних страв і перекусів. Також варто замінити ними деякі зі звичних шкідливих продуктів.

Обов’язково в свій раціон варто включити злаки, свіжі овочі, бобові, кисломолочні продукти, горіхи, рибу і нежирне м’ясо (курка, індичка або телятина).

Виключити шкідливі продукти

Правильне харчування-це комплексний підхід. Ряд продуктів, непотрібних і шкідливих, повинен потрапити в виняток.

До таких продуктів відносяться: будь-який фаст-фуд, шкідливі соуси (майонез і кетчуп), ковбаси і напівфабрикати, пакетовані соки і алкоголь.

Складання корисного меню

Не варто забувати, що харчування має бути регулярним і збалансованим. При складанні меню це потрібно враховувати.

Сніданок. Основний по завантаженості прийом їжі.

У нього необхідно включити страви з високим вмістом вуглеводів і білків.

Обід. Повинен бути трохи менш завантаженим, ніж сніданок, або таким же.

Під час обіду необхідно вибирати продукти, що містять білок, і овочі в будь-якому вигляді. Можна додавати вуглеводи в помірній кількості.

Вечеря. Найлегший прийом їжі за день.

Повинен складатися з білкових продуктів, свіжих овочів або кисломолочних продуктів.

Перекушування. Протягом дня.

Повинні складатися з фруктів, овочів, горіхів або сиру.

В необмеженій кількості протягом дня можна вживати воду, зелений чай, листові салати.

Необхідно дотримуватися всіх перерахованих принципів і зберігати баланс. Страви повинні бути не тільки корисними, але ще і різноманітними і смачними.