Йодна сітка: цілющі властивості простих ліній

608

Конструктор здоров’я.

Можна нарахувати не менше двадцяти різних захворювань, при яких полегшити стан людини можна шляхом накладання йодовой сітки. Крихітна склянка з йодом зазвичай є в кожній домашній аптечці – адже ніхто в повсякденному житті не застрахований від ран і порізів, потребують оперативної антисептичної обробки.

Ще в XIX столітті лікарі виявили, що при контакті з шкірою йодний розчин здатний діяти і як потужний протизапальний засіб.

Як робити йодну сітку?

Йодову сітку на шкіру наносять за допомогою ватних косметичних паличок – тих самих, що зазвичай застосовуються для чищення сірки у вухах. Таку паличку потрібно вмочити в 5%-ний розчин йоду і намалювати на тілі ґрати з вертикальних і горизонтальних смуг. Величина «клітинок» ідеальної йодної сітки зазвичай становить близько 1 квадратного сантиметра.

Проникаючи крізь шкіру в м’язові тканини і кровоносні судини, йод згубно діє на хвороботворні мікроорганізми, згортаючи їх білки. Секрет сітки полягає в тому, що завдяки «клітинок» певного розміру групи бактерій виявляються відірваними один від одного і стрімко гинуть. Йод чудово справляється саме з тими бактеріями, які проникають в організм через шкірні пори.

Йодна сітка при нестачі йоду в організмі

За статистикою, майже третина населення земної кулі страждає від нестачі йоду в організмі, який стає причиною патологій щитовидної залози, а для вагітних жінок може обернутися народженням фізично і розумово неповноцінних дітей.

Для того, щоб визначити, чи вистачає вашому організму йоду з продуктів харчування, необов’язково здавати аналізи – досить нанести йодову сітку. Найкраще її розташувати на внутрішній частині стегна. Якщо вже через три години від неї не залишиться жодного сліду, потрібно терміново бігти до лікаря і просити, щоб виписав найефективніші препарати для лікування йододефіциту. Якщо йод встигне вбратися в шкіру протягом 6-8 годин, це буде означати, що невеликі проблеми з надходженням йоду в організм є, але їх можна вирішити за рахунок включення в щоденний раціон морської риби, морепродуктів, морської капусти та іншої їжі, багатої цим елементом. У абсолютно здорових людей, які не відчувають нестачі йоду, сліди від сітки зникають лише після закінчення доби.

Як робити йодову сітку при кашлі?

Якими б ні були причини сухого кашлю, йодна сітка допоможе локалізувати запальний процес ще на самому його початку. Проникаючи в шкіру і кровоносні судини, йод сприяє посиленню кровообігу, але робити протикашльову сітку рекомендується лише тоді, коли температура тіла не перевищує 38 градусів.

Отже, як вилікувати сухий кашель методами домашньої йодотерапии? Сітку наносять або на горло (при ангіні), або на груди (при запаленні легенів). У деяких людей шкіра на цих частинах тіла відрізняється особливою чутливістю. Тому для початку можна нанести лише один невеликий штрих. Якщо протягом 10-15 хвилин не виникає печіння, сверблячки, дискомфорту, то можна приступити і до малювання повноцінної сітки. При кашлі сітку на горлі зображують два рази в день – вранці і ввечері.

Чим корисна йодна сітка при нежиті та застуди?

Для тих, хто шукає способи, як швидко вилікувати нежить, йодна сітка стане дуже зручним рішенням. В даному випадку її наносять дуже тонкими і акуратними лініями на перенісся і крила носа. Діяти бажано обережно, оскільки на обличчі, так само, як і на шиї, великий ризик утворення опіків від йоду: шкіра почервоніє, облупиться і облізе. При застуді має сенс розташувати сітку на ступнях ніг та в області литкових м’язів.

Йодна сітка при ударах

Якщо ви не знаєте, як вивести синяк, то виручить знову та ж сама універсальна йодна сітка. Правда, нею не варто користуватися в перші ж години після удару: рекомендується робити це лише через добу після удару. Справа в тому, що навіть незначна травма зазвичай супроводжується набряком тканин, а подразнюючу дію йоду аж ніяк не сприятиме його розсмоктуванню. Грамотний підхід полягає в тому, щоб спочатку впливати на забите місце холодом – шматком льоду, загорнутий в тканину. І лише на наступну добу можна буде почати лікування йодом.

Йодна сітка при вагітності

Жінкам, які готуються стати мамами, користуватися йодовыми сітками рекомендується користуватися для заповнення дефіциту йоду в організмі. До того ж, цей засіб допоможе впоратися з ознаками застуди – адже у виборі готових фармакологічних препаратів вагітним доводиться проявляти особливу пильність, а йод вважається екологічно чистим і безпечним ліками. Важливо лише не доводити турботу про власне здоров’я до крайності і завжди радитися з лікарем.