Гімнастика для шиї. 7 найефективніших вправ.

605

Ми годинами сидимо за комп’ютером/ноутбуком не тільки на роботі, але і вдома. Це чималий шкоди для хребта, м’язів шиї і плечей. Щоденна гімнастика і розминка навіть 5-хвилинна зіграє свою роль, і м’язи скажуть нам спасибі. Отже, ми покращуємо своє здоров’я і запобігаємо болю, що дозволяє нам залишатися бадьорими і енергійними.

Ось декілька вправ:

Вправа №1 «метроном». Сидячи на стільці, повільно нахиліть голову до правого плеча. Намагайтеся тягнутися самою верхівкою. Як тільки відчуєте легке напруження в м’язової тканини – зупиніться і почекайте 30 секунд. Поверніться в початкове положення, після чого повторіть вправу тим же способом у напрямку лівого плеча.

Вправа №2 «пружина». Плавно опустіть голову вниз і залишіться в такому положенні на 30 секунд. Без різких рухів виконайте витягування шиї вперед і вгору. Зафіксуйте позицію ще на півхвилини.

Вправа №3 «Погляд в небо». Не поспішаючи поверніть голову вліво. Як тільки виникнуть відчуття легкого дискомфорту в м’язах, зупиніться і долічіть до 30. Виконайте те ж саме в праву сторону.

Вправа №4 «рамка». Виконується за тим же принципом, що і вправа №3. Відмінність – додатково підключається плечовий пояс: права рука лягає на ліве плече. В цей час лікоть повинен бути паралельна площині підлоги. Друга рука залишається в розслабленому положенні на колінах. Позиція фіксується на півхвилини, після чого вправу повторюється в протилежному напрямку.

Вправа №5 «факір». Виконується за аналогією з вправою №3. Відмінність – під час виконання лікті повинні бути трохи зігнуті, а зведені разом долоні над головою.

Вправа №6 «чапля». Дві долоні лежать на колінах. В цей час плавно потягніть підборіддя вгору, а руки відведіть за спину. Зафіксуйте позу на 30 секунд. Повторіть вправу в протилежний бік. Після – перейдіть до повільної розтяжці м’язів. Для цього слід нахилити голову до лівого плеча і злегка натиснути на область шиї. Те ж саме проробити в напрямку правого плеча.

Вправа №7 «гусак». Завершальна вправа основного комплексу. Вихідна позиція – стоячи. Підборіддя паралельно фіксуємо шкарпеточках ніг, а шию витягаємо вперед. Голову плавно повертаємо спочатку в одну сторону (вправо) і плавно тягнемося в напрямку плеча. Як тільки виникнуть неприємні відчуття в м’язової тканини – слід зупинитися та зафіксувати положення на 30 секунд. Виконати ті ж дії в протилежну сторону (в напрямку лівого плеча).

Нагадаємо, що ця гімнастика працює і буде сприятливо позначатися на вашому здоров’ї тільки при регулярному її повторенні. Піклуйтеся про себе кожен день, адже здоров’я — природний стан людини!