Дієта Дюка – сенсація серед дієт

464

Популярність дієтичним розробок Дюка додало їх повсюдне використання голлівудськими зірками, публічними персонами із найрізноманітніших сфер, а також звичайними людьми. Від домогосподарки до поп-ідола – дюкановскую дієту використовують всі. У чому ж її особливість і як вона працює?

Основні принципи

Дюка (на той час працював неврологом) винайшов дієту для свого знайомого, страждав від ожиріння. Пацієнт скинув три з половиною кілограми за тиждень, «сидячи» на білковій їжі і воді. Такий приголомшливий результат привів Дюка в дієтологію, до вивчення принципів роботи нашого організму і того, як ми набираємо і втрачаємо вагу.

Дієта Дюка – сенсація серед дієтДля кожного етапу худеющему пропонується свій строгий раціон

Головний мотив дюкановского харчування – не просто позбутися від зайвих кіло, а і міцно зафіксувати досягнутий вагу. Для цього розроблені чотири етапу дієти, проходження яких – суто індивідуально. Кожен етап може мати різну тривалість і результат, не варто боятися відмінностей, які неминуче будуть в порівнянні з іншими «послідовниками» даної системи харчування.

Етапи мають романтичні назви та повністю відображають зміни, що відбуваються з тілом і вашим самовідчуттям:

1 етап. «Атака». Дана фаза відрізняється домінуванням білкової їжі в раціоні (яйця, соя, птиця, риба і нежирні молочні продукти). Обов’язково необхідно з’їсти півтори столові ложки вівсяних висівок за день. Багато води (півтора літра) і 20-хвилинна прогулянка пішки. Етап триває не більше 10 днів.

2 етап. «Круїз». Постійне вживання виключно білкової їжі шкідливо для організму, тому в другій фазі підключаються ще і некрохмалисті овочі. Кількість висівок збільшується до двох столових ложок за день, і продовжуємо є білок. Плюс від півгодини до години – піша прогулянка.

3 етап. «Закріплення». До даної фази переходимо після того, як досягнутий бажаний вагу. Щоб скинуті кілограми не повернулися, пасту, солодке, сир і крупи слід додавати до раціону поступово. Приблизний час фази – за 10 днів для кожного покинула вас кілограма.

4 етап. «Стабілізація». Тут заборон практично немає, однак рекомендується один день на тиждень робити переважно білковим, з’їдати по три столових ложки висівок за день, приймати полівітаміни і продовжувати ходити по 20 хвилин за день. Бажано відмовитися від ліфта і транспорту (в розумних межах, звичайно).

На останній фазі сам Дюка рекомендує залишатися якомога довше – так результат закріпиться ще краще, а нові принципи харчування міцно увійдуть у ваше життя.

Плюси і мінуси дієти

Серед позитивних сторін такого раціону: натуральні продукти, безпека, можливість влаштовувати собі смачні обіди або вечері без шкоди процесу схуднення.

Дієта Дюка – сенсація серед дієтШанувальники «дюкановки» створили безліч сайтів з оригінальними рецептами, відмінно вписуються в раціон на тому чи іншому етапі дієти

Експерти також відзначають мінуси «Дюка». В першу чергу, це відсутність важливих «повільних» вуглеводів на перших етапах дієти. З-за високого вмісту білка підвищується навантаження на нирки. Необхідність готувати багато теж може стати перешкодою для успішного подолання всіх етапів.

Зайнятій людині досить складно скласти повноцінне меню з таких різноманітних продуктів, рекомендованих до вживання дієтою Дюка. В ідеалі необхідно дотримати (хоча б приблизно) баланс білків, вуглеводів і жирів. Без обдумування різноманітного меню і складання детального плану харчування не обійтися – а це буде віднімати по кілька годин в тиждень. Сучасному городянину набагато простіше звернутися до професіоналів, які зроблять всю рутинну роботу, підготують правильне харчування з доставкою додому. Худнути за перевіреною дієті і без жодних зусиль – що може бути краще!