Чому треба вживати рибячий жир. 5 причин.

494

№ 1: За деякими відомих причин, риб’ячий жир сприяє спалюванню жирових відкладень
По-перше, риб’ячий жир містить незамінні жири, оскільки він складається з жирних кислот Омега-3. Незамінні жири – це такі жири, які організм не може виробляти самостійно, і вони повинні надходити в наш організм з їжею. Незамінні жири дуже важливі для нормального функціонування всіх органів.

Риб’ячий жир не перетворюється в жир організму, а навпаки, організм буде використовувати жири з риб’ячого жиру, щоб побудувати зовнішній ліпідний (жировий) шар для захисту наших клітин. Для цієї мети підходять будь-які жири: трансжири, Омега-6 жири і все, що ви з’їдаєте, однак ваші клітини будуть функціонувати краще, а обмін речовин буде оптимальніше, якщо ліпідний шар клітин буде створюватися за рахунок риб’ячого жиру, оскільки він підвищує активність інсуліну.
Це дозволяє збільшити чутливість до інсуліну, що є головним чинником при спалюванні жиру. Якщо у вас слабка чутливість до інсуліну, то вам буде дуже важко позбавитися від зайвої ваги. Ще однією перевагою риб’ячого жиру є його протизапальні властивості, про які більш докладно буде розказано в параграфі № 3.

Нещодавно було проведено дослідження, в ході якого протягом 6 тижнів здоровим суб’єктам щодня давали по 4 грами риб’ячого жиру або сафлорова олія (Омера-3 жири). Учасники, які брали риб’ячий жир, значно знизили відсоток жирових відкладень і збільшили відсоток м’язової маси, при цьому вони навіть не тренувалися!

Цікаво відзначити, що після прийому риб’ячого жиру в учасників експерименту відзначалося зниження рівня кортизолу. Кортизол, як відомо, є катаболічних гормоном, який руйнує м’язові волокна, сприяє набору надлишків жиру і тримає вас у постійній напрузі.

№ 2: Риб’ячий жир сприяє набору м’язової маси: це анаболічні стероїди
Як вже згадувалося у параграфі № 1, риб’ячий жир знижує рівень кортизолу, і це наводить на думку, що він володіє анаболічними властивостями; цю ідею підтверджують деякі наукові дослідження. Наприклад, в ході одного з останніх досліджень на старих щурах, яким протягом восьми тижнів давали риб’ячий жир, з’ясувалося, що у них значно посилився синтез білка і збільшилася площа м’язів в поперечному перерізі.

Риб’ячий жир є анаболічним речовиною також і для людини. У дослідженні, яке проводилося на людей середнього віку, суб’єктам давали по 4 грами риб’ячого жиру в день. Виявилося, що він підсилює синтез білка і призводить до значного нарощування м’язової маси. При цьому mTOR (мішень рапамицина в клітинах, що призводить до зростання м’язів) по сигналу клітинних мембран підвищилася на 30 відсотків, тобто, працює той самий механізм, який забезпечує нормальний вміст інсуліну і сприяє поліпшенню формування м’язової тканини. М’язова маса у випробовуваних збільшилася на 2%, однак через невеликої кількості осіб, які брали участь у дослідженні, зміни в складі тіла вирахувати не вдалося.

Насправді, анаболічний ефект Омега-3 жирних кислот призвів до того, що NCAA (Національна студентська спортивна асоціація) заборонила розповсюдження риб’ячого жиру серед великих спортивних коледжів. Обґрунтуванням цього є те, що Омега-3 жирні кислоти дають деяку перевагу добре фінансованим установам, які можуть забезпечити спортсменів цими добавками.

№ 3: Риб’ячий жир зменшує запальні процеси і покращує композицію тіла
Запалення в організмі – це не тільки дуже небезпечно для здоров’я, але і значною мірою впливає на вашу здатність позбавлятися від жиру і нарощувати м’язову масу. Важко переоцінити важливість зниження запальних процесів тим, хто хоче бути худорляву будову!

Для більшості людей поняття «запалення» ні про що не говорить, оскільки вони просто не розуміють, що означає запалення захворювання, затримку відновлення від травми і ожиріння. Чи знаєте ви, що жирова тканина, насправді, сама по собі призводить до запалення, тобто поступово збільшує запальні стани в організмі?

Риб’ячий жир має потужні протизапальні властивості, що є основною причиною його здатності зменшувати жирові відкладення. Як вже зазначалося у параграфі № 1, люди, які прийняли 4 р/день риб’ячого жиру, в кінці дослідження значно знизили відсоток жиру. У будь-якому випадку, якщо кількість жирових клітин необґрунтовано підвищений, то це викликає запальні процеси і втрату сухий м’язової маси внаслідок її деградації.

Риб’ячий жир, як виявляється, знижує не тільки хронічні запалення, але може зменшити гострі запальні реакції на інтенсивні тренування. Під час проведеного нещодавно дослідження юні спортсмени брали по 3 г риб’ячого жиру протягом 7 днів, а потім виконували дуже інтенсивні ексцентричні вправи до відмови.
Результати показали, що, порівняно з плацебо-групою, група, яка брала риб’ячий жир, мала значно менше запальних біомаркерів, меншу набряклість м’язів та менш неприємні відчуття від тренувальних навантажень. Дослідники припускають, що риб’ячий жир сприяв виведенню відходів, що утворюються у відповідь на метаболізм енергії під час тренування, а це підвищує анаболічні здатність організму.

Все вищесказане говорить про те, що споживання оптимального відсотка жирів у вигляді риб’ячого жиру покращує протизапальні можливості організму за рахунок:
a) швидкості детоксикації відходів
б) поліпшення здоров’я на клітинному рівні і оптимізації побудови м’язів
в) зменшення кількості гормонів, які викликають запалення
г) зниження зайвої ваги і поліпшення самопочуття

№ 4: Споживайте рибу – і у вас підвищиться чутливість до інсуліну і прискорить метаболізм.
Не забувайте, що риб’ячий жир підвищує чутливість до інсуліну, тому що він включається в стільникового ліпідний що покращує зв’язування клітинних рецепторів з інсуліном. І після того, як інсулін зв’язується, його метою стає переклад глюкози з їжі в м’язи, де вона зберігатиметься і, в разі необхідності, використовуватися в якості енергії. Якщо інсулін зв’язується погано, то підвищується рівень кортизолу, викликаючи запалення; результатом цього може стати ожиріння.

Інсулін також відіграє певну роль у будівництві м’язової тканини, тому його називають анаболічним гормоном. Гарною новиною для нас є те, що при споживанні риб’ячого жиру й обмеження споживання вуглеводів, інсулін покращує процес нарощування м’язової маси та сприяє завантаженні в м’язи таких поживних речовин, як креатин та карнітин, які необхідні для підвищення фізичної працездатності і спалювання жиру.
Приклад впливу риб’ячого жиру на чутливість до інсуліну і композицію тіла розглядався у недавньому дослідженні, проведеному з жінками, що страждають від цукрового діабету 2 типу. Вони брали або 1,5 або 2,5 грама риб’ячого жиру в день. Після 30 днів експерименту обидві групи знизили відсоток жиру і зменшили обсяг своїх талій, значно підвищивши чутливість до інсуліну. Цікаво те, що в групі з низькою дозою риб’ячого жиру спостерігалося найбільше зниження кількості жиру на животі і поліпшення чутливості до інсуліну, що показує індивідуальність реакції на споживання Омега-3 жирів.

№ 5: Для оптимізації композиції тіла необхідно правильно поєднувати різні жири
Сподіваюся, ви погодитеся з тим, що риб’ячий жир допомагає нарощувати м’язову масу і спалювати жир.

Дослідження проводилися лише з відносно невеликою дозою (до 4 г на день) риб’ячого жиру, проте в окремих звітах йдеться про найкращої втрати жиру при підвищенні цієї дози в діапазоні від 1 до 1,5 грамів на відсоток ваги ваших жирових відкладень. Наприклад, якщо вміст жиру у вашому організмі дорівнює 20 відсоткам, то ви повинні приймати по 20-30 г, риб’ячого жиру щодня, отримуючи велику частину жирів з риб’ячого жиру; і це логічно, оскільки Омега-3 жири – найбільш корисні для здоров’я.

Скажімо, якщо загальне споживання жирів у вас становить 60 грамів в день, то має сенс від 20 до 30 грамів приймати його у вигляді риб’ячого жиру, а інші жири – з екологічно чистих м’ясних і рибних продуктів. Це дуже важливо, якщо ви хочете знизити протизапальні процеси в організмі і поліпшити побудова м’язів з одночасним зниженням відсотку жиру. Ось що у зв’язку з цим необхідно знати:

• Більшість ваших Омега-3 жирних кислот необхідно отримувати з риб’ячого жиру.

• Омега-6 жирів повинні бути рослинного походження, а не з морепродуктів. Це буде оливкова олія, горіхи, авокадо і тому подібні продукти. «Західна дієта» ДУЖЕ насичена Омега-6 жирами внаслідок надмірної кількості рафінованих рослинних олій. В ідеалі необхідно збалансоване споживання жирних кислот Омега-6 до Омега-3, а рафіновані рослинні масла краще повністю виключити.

• Споживання рафінованих рослинних олій у великих кількостях може викликати запалення. Причина криється в тому, що організм використовує одні й ті ж ферменти для перетворення Омега-3 і Омега-6 жирів в таку форму, в якій вони можуть бути ним засвоєні. Якщо ви їсте занадто багато Омега-6 жирів (дослідження показують, що середня «Західна дієта» має співвідношення Омега-6 до Омега-3 жирів 16:1), то для перетворення Омега-3 жирних кислот у вашому організмі не буде вистачати ферментів.

• Дослідники вважають, що значне скорочення споживання Омега-6 жирів зменшить потребу в жирних кислотах Омега-3.

• Для отримання комплексу необхідних нутрієнтів і жирів, а також для досягнення оптимальної композиції тіла, спробуйте “макробіотичну дієту”: їжте холодолюбивую рибу, яловичину від корів, які споживали в їжу траву, м’ясо диких тварин. Добавки з високим кількістю риб’ячого жиру у вигляді тригліцеридів краще, ніж складні этиловые ефіри, тому що вони володіють покращеною біодоступністю. Доповніть споживання жирів такими продуктами, як горіхи, оливкова олія, авокадо і кокосове масло. При цьому обмежуйте споживання органічних жирів. Уникайте гидрогенизованных жирів і трансжирів, а також перероблених продуктів.

• Уникайте продуктів, збагачених Омега-3 жирними кислотами, оскільки ви не можете знати їх походження та оцінити якість.