ЧИСТОТІЛ

828

У чистотілу є одна дуже цікава особливість. Він одразу відшукує корінь хвороби. Якщо сік або порошок помістити на біологічно активну точку, то спостерігається миттєва трансформація, перенесення його до джерела хвороби.

У нас чистотіл нерідко називають російським женьшенем. Застосовувати його можна у вигляді соку, відвару, настою, екстракту. Про цілющі властивості чистотілу люди знають з найдавніших часів.

Для лікування очних хвороб потрібно варити сік чистотілу з медом у співвідношенні 1:1 на слабкому вогні, поки не припиниться виділення піни і сам він не стане схожим на мед. Цією рідиною потрібно намазувати очі від трахоми, від більма.

Маззю з соку чистотілу на козячому салі араби лікували і лікують виразки зовнішні. Мазь з порошку чистотілу, ланоліну і вазеліну, звана «Плантазан Б», виліковує початкові форми шкірного туберкульозу, псоріаз, рак шкіри, червоний вовчак, мозолі (чистотіл — 10 г, ланолін — 10 г, вазелін — 10 г, карболова кислота 0,25% — 10 крапель).

У російських селах у відварі чистотілу купають золотушних дітей , їм же лікують шкірний туберкульоз, коросту, зводять бородавки і веснянки.

Чистотіл давно зарекомендував себе як прекрасний засіб для лікування будь-яких шкірних хвороб. Його можна використовувати двома способами: у свіжому вигляді і в сухому. У першому варіанті, потрібно просто зірвати гілочку чистотілу (бажано відламувати біля кореня) і помазати уражені ділянки шкіри, що виділився соком рослини. Нехай вас не лякає різке печіння і поява коричневого плями на шкірі — це ознака того, що засіб розпочало свою роботу по очищенню і загоєнню рани.

50-60 г чистотілу необхідно залити окропом (1,5 літра). Настій має трохи охолонути, після чого у нього додають 3-процентна перекис водню. Досить буде 50 мл. Далі ногу розпарюють, а до ураженого нігтя необхідно докласти лист мучниці, розрізаний уздовж.

Для закріплення результату настій чистотілу рекомендується вживати всередину. Для цього трава чистотілу заливається 1 склянкою окропу і настояти в термосі близько години. Приймати його слід чотири рази на день по одній столовій ложці. Через тиждень від грибка не залишиться і сліду!

Чистотіл має протипухлинну дію, розсмоктує рубці після інфарктів та інсультів. (1 столову ложку на склянку окропу настоюють 15 хвилин в термосі). Приймати по 2 столові ложки 3 рази на день до їди.

Настій чистотілу в суміші з кропивою і календулою перешкоджає розростанню метастазів. Трави взяти в рівних вагових частинах, подрібнити, змішати. 1 столову ложку збору на склянку окропу настояти в термосі. Приймати по 0,5 склянки вранці натщесерце і іншу половину склянки до вечері.

Свіжим соком чистотілу «припікають» бородавки, кандиломи, поліпи, мозолі, парадонтозы, його застосовують при хворобах печінки і жовчного міхура, закапують в очі при бельме і трахомі, кладуть на хворий зуб. При поліпах прямої кишки роблять на ніч клізми з 5-7 крапель соку чистотілу на 50-60 г води.

При захворюваннях шлунка сік пити так: перший день по 1 чайній ложці 3 рази в день до їди, а у другий і в наступні дні приймати по 1 столовій ложці 3 рази в день до їжі.