Чим корисний лопух?

560

У народній медицині соком зі свіжого листя лопуха успішно лікують різноманітні кісти. Лопух справляється з кістами на нирках, кістами матки і яєчників у жінок. Лікування соком лопуха тривалий і вимагає дисципліни, зате, раз пролікувавшись цим засобом, від кісти, як правило, вдається позбутися назавжди і не вдаючись до хірургічного втручання.

Лопух — старий перевірений засіб. Перед його силою здаються навіть міоми, фіброми та інші новоутворення, так як він володіє протипухлинними, розсмоктуючі властивостями. Лопух регулює обмін речовин в організмі, лікує весь шлунково-кишковий тракт, чистить кров.

РЕЦЕПТ

Молоде листя лопуха (серпень — останній термін для приготування соку) промити, пропустити через м’ясорубку, віджати сік, злити в скляну банку і поставити в холодильник.

Пити по схемі, не пропускаючи жодного прийому.

1-й і 2-й дні-по 1 чайній ложці 2 рази в день,

3-й, 4-й і наступні дні-по 1 чайній ложці 3 рази в день.

Курс-місяць.

Якщо за місяць кіста повністю не розсмокчеться, то курс лікування слід повторити. Всього їх може бути три. Перерва між ними — місяць.

В процесі лікування можна втирати реп’яхову олію в поперек на ніч. Це підсилить ефект і прискорить одужання
Лопух дуже корисна рослина, хоча про це стали забувати. Дачники зараз у всю борються з ним, вважаючи його звичайним бур’яном, хоча за непоказною зовнішністю ховається набір дуже корисних речовин і вітамінів. Крім того, він їстівний.
Давайте подивимося, що можна приготувати з лопуха.

РЕЦЕПТИ СТРАВ З ЛОПУХА :

* Суп з листя лопуха.
Молоде листя лопуха вимити,дрібно нашаткувати, обшпарити окропом, дати стекти і поставити варити в гарячій воді. Потім додати промитий рис. Посолити за смаком. Готовий суп заправити в тарілці збитим зі сметаною яєчним жовтком. Витрата продуктів: Листя лопуха-500 гр, рис 1/2 склянки яєчний жовток-1, вода 3 л.

* Суп пюре з листя лопуха.
Відібрати молоде листя, ретельно промити і поставити варити в киплячій воді. Окремо злегка підсмажити, не давши підрум’янитися, столову ложку борошна з вершковим маслом або топленим салом і розвести відваром лопуха. Влити цю заправку лопух, протерти всі разом через сито, посолити за смаком і дати покипіти. Готовий суп заправити в тарілці збитим зі сметаною жовтком. Витрата продуктів : Листя лопуха-500 гр, вершкове масло або топлене сало – 1 столова ложка, борошно – 1 їдальня ложка, сметана – 2 столові ложки, жовток – 1 шт, вода-3 л, сіль за смаком.

* Салат із листя лопуха.
Молоде листя лопуха промити в декількох водах, обшпарити солоним окропом, відчепити і нарізати не дуже дрібно і залити соусом з рослинної олії, оцту, солі і перцю. Обкласти скибочками крутого яйця. Витрата продуктів : листя лопуха – 500 г, яйця-1 шт, рослинна олія – 2 столові ложки, оцет – 1 їдальня ложка, сіль і мелений перець за смаком.

* Повидло з лопуха без цукру.
Корені лопуха першого року зростання ретельно вимити, очистити від верхньої шкірки, подрібнити і пропустити через м’ясорубку. Отриманий фарш залити киплячим кислим молоком і варити не менше двох годин. Замість кислого молока можна використовувати оцет, щавель, недостиглу аличу – будь-який кислий продукт, не додаючи цукор : інулін, що міститься в лопухе, в процесі варіння переходить у цукор-фруктозу. Таке повидло має приємний кисло-солодкий смак і може бути використаний як начинка для пирогів, а також для бутербродів, киселю та інших страв. Витрата продуктів : Корені лопуха-500 г, кисле молоко-500 гр.

* Блокадний делікатес.
Коріння відварити, нарізати невеликими шматочками. Подавати заправленими яким-небудь соусом.

Запасати коріння лопуха треба пізньої восени або ранньою весною. А ось листя збирати з червня по вересень (бажано після полудня).