9 ПРИЧИН, ЩО УПОВІЛЬНЮЮТЬ МЕТАБОЛІЗМ

458

На замітку!

1. Скорочення кількості калорій

Якщо ви твердо вирішили схуднути і скорочуєте калорії, то майте на увазі, що недостатнє харчування здатне нашкодити обміну речовин. Організм намагається зберегти запаси і стримує метаболізм. Гірше того, з-за мізерного раціону організм може переключитися на використання м’язової тканини в якості енергії.

Стандартна Схема – їжте кожні 3 години (4-5 разів протягом дня) їжу, що містить близько 350-400 калорій. В такому режимі обмін речовин буде залишатися на належному рівні.

2. Відсутність кофеїну
Для підтримання метаболізму на певному рівні необхідно час від часу споживати продукти, що містять кофеїн (якщо немає протипоказань). Це не обов’язково кави. Зелений чай також є відмінним джерелом кофеїну. Наприклад, зелений чай здатний поліпшити метаболізм на 15%. Чай за рахунок своїх властивостей як би дає поштовх організму на спалювання калорій.

3. Відсутність клітковини
Відсутність або невелика кількість в раціоні харчування таких чудових продуктів, як цільнозерновий хліб, спагетті з твердих сортів пшениці і овочів, негативно впливає на якість метаболізму. Щоденне споживання клітковини (близько 100 г) здатне зменшити вагу на 5-7% через певний час в залежності від маси людини.

4. Відсутність білків
Не секрет, що білки є будівельним матеріалом для м’язів. При активному споживанні білків можна спалити жир і це знають не багато. Дійсно, якщо ваш раціон буде достатньо укомплектований білками (м’ясо, риба, горіхи, молочні продукти), то цілком реально позбутися від 20-25% калорій, оскільки білки активізують метаболізм.

5. Відсутність кальцію
Систематично споживайте продукти, що містять кальцій (сир, сир, молоко). До речі, кальцій дуже важливий для жінок.

6. Температура води
Дуже цікавий факт — холодна вода прискорює метаболізм. Це відбувається з-за того, що організм витрачає енергію для нагріву води. Воду, в принципі, потрібно пити в достатку (2 — 2,5 літрів на добу), а вода в прохолодному вигляді покращує обмінні процеси.

7. Відсутність вітаміну D
Вітамін D бере безпосередню участь в метаболізмі. Як багато ви знаєте людей (особливо літнього віку), які підтримують на належному рівні споживання жирної риби (форель, лосось, скумбрія), висівок, яєць? Адже саме ці продукти — найкращі природні джерела вітаміну D.

8. Відсутність заліза
Залізо має першорядне значення для спалювання жиру. Насамперед, це залізо пов’язане з доставкою кисню у м’язи, у яких спалюється частина жиру. Або спеціальні добавки з залізом, або природні джерела (морепродукти, м’ясо, вівсянка, зелень) допоможуть вам поповнити витрати заліза, а значить і поліпшити обмін речовин.

9. Наявність алкоголю
А ви знали, що при наявності алкоголю в крові організм буде в першу чергу спалювати саме його, а вже потім решта калорії. Знизивши споживання алкоголю, ви допоможете організму спалювати саме ті калорії, які вам не потрібні. У будь-якому разі зниження доз алкоголю піде вам тільки на користь.

Як бачите, нічого складного поліпшення метаболізму немає. Весь успіх у правильне харчування і здоровий спосіб життя.