8 ліків, які потрібно завжди носити з собою

307

1. Універсальний засіб – парацетамол (7 рублів). Це найпопулярніше лікарський засіб у світі. На його основі випущено кілька десятків ліків (Панадол, Еффералган). Парацетамол виявляє знеболювальний ефект (головний та зубний біль), незначний жарознижуючий і протизапальний.

У певних дозах вважається безпечним для дітей. Не можна приймати людям з хворою печінкою. Ібупрофен (10 рублів) володіє кращим знеболюючим ефектом, проте зізнається ВООЗ в якості засобу другого порядку для лікування спека у дітей і дорослих. На першому – все-таки парацетамол, так як він більш ефективний.

2. Діарея – лоперамід (15 рублів). По ефективності не поступається Имодиуму, зате в кілька разів дешевше. Прийміть 4 мг лопераміду при гострій діареї, потім по 2 мг після кожного безформного стільця. При хронічній діареї дітям старше 5 років лоперамід призначають у добовій дозі 2 мг.

3. Алергія – діазолін (50 рублів). Діє не гірше популярного Еріусу. Є одним з найстаріших антигістамінних препаратів. Чинить протиалергічну, протинабрякову дію, знімає болі в животі і свербіж. Протипоказань майже немає. Діазолін дитячий випускається у вигляді драже з кількістю діючої речовини 0,05 р.

4. Заспокійливе – валеріана (10 рублів). Стара добра валеріана дає стабільний седативний ефект. Втім, він приходить не дуже швидко. Деякі клінічні дослідження вказують на те, що ефект препарату не перевищує плацебо. Дітям до 12 років валеріана протипоказана.

5. Болі у серці – нітрогліцерин (40 рублів). Не тільки є потужним вибуховою засобом, але і заспокоює серцевий біль. Розширює судини і покращує кровообіг. Таблетка нітрогліцерину швидко купірує напад стенокардії. Однак є одне «але»: це ліки є причиною головних болів.

6. Підвищений тиск – папазол (15 рублів). Основними показаннями до застосування папазола є гіпертонічна хвороба і стенокардія. Папазол приймають внутрішньо по 1 таблетці 2-3 рази в день. Дітям до 12 років не давати.

7. Отруєння – активоване вугілля (7 рублів). Найпопулярніший у світі сорбент. Адсорбує отрути і токсини з шлунково-кишкового тракту до їх всмоктування. Ефективний при лікарських отруєннях. Проблема активованого вугілля у тому, що з собою треба носити дві пачки таблеток, тому що треба приймати з розрахунку 1 таблетка на 10 кг. Його можна замінити на більш дорогий і більш компактний Фільтрум (70 рублів).

8. Спазмолітик – дротаверин (10 рублів). Який такий дротаверин? Та це ж стара но-шпа (50 рублів), тільки без накруток! Прийміть 1-2 таблетки, якщо у вас сильні спазми в животі. Для дітей віком до 6 років разова доза становить 10-20 мг внутрішньо, максимальна добова – 120 мг.

Підсумкова ціна: 206 рублів без вартості таблетницы. Аптечка складалася для здорових людей, які не страждають серйозними хронічними захворюваннями, що потребують регулярного прийому специфічних ліків. Якщо у вас є така недуга, складайте список з урахуванням індивідуальних особливостей.
Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста.