6 неймовірно простих способів очистити шпалери від плям. Тепер знаю як!

515

Хтось з рідних випадково забруднив стіну в передпокої, юний художник прикрасив шпалери своїми роботами, а загадка жирного плями на стіні у спальні так і залишилася нерозгаданою? Не час впадати у відчай, я розповім як правильно відмити шпалери від будь-яких забруднень.
Як очистити шпалери

Спочатку важливо визначити вид покриття: чистка паперових або флізелінових шпалер принципово відрізняється від миття вінілових покриттів. На рулоні зазвичай є маркування із зазначеної допустимої ступенем контакту матеріалу з водою.

Визначити, чи дозволено повноцінно мити шпалери, можна і таким способом: вибери невелику ділянку на стіні, прихований від очей (наприклад, за кріслом), протри його губкою, змоченою в мильному розчині. Якщо малюнок на шпалерах залишився в первозданному вигляді, покриття можна мити.

Миючі засоби

Найшвидший спосіб очистити шпалери від бруду з одним недоліком — протипоказаний для паперу. А ось флізелінові або вінілові — будь ласка! Перед миттям поверхню протри сухою серветкою, а потім вже оброби губкою з пенящемся засобом.Після миття промокни поверхню вологопоглинаючою серветкою, щоб прибрати надлишок води.
Ластик або меламінова губка
Легкі забруднення з будь-якого виду шпалер допоможе усунути звичайний канцелярський ластик. Придатний він для видалення плям від рук.
А ось меламінова губка (сучасний засіб № 1 в боротьбі з плямами) видаляє сліди маркерів і чорнила, але слід пам’ятати, що це досить сильний абразив, який може пошкодити малюнок флізелінових шпалер. Спробуй спочатку на невеликій ділянці.

Хлібний м’якуш

Цим способом користувалися ще наші бабусі, коли потрібно було видалити забруднення з делікатних паперових шпалер. Шматочок м’якушки притисни до плями на кілька хвилин: клейковина вбере бруд. Повтори процедуру кілька разів.

Бензин, спирт

Цей спосіб підходить для всіх видів шпалер. Змішай бензин із зубним порошком. Отримана кашка впорається із застарілими жирними плямами: нанести суміш на пляму, дочекайся повного висихання. Залишки смахни щіткою.Сліди від кулькових ручок, фломастерів, а також кави і чаю зникнуть, якщо потерти їх ганчірочкою, змоченою в медичному спирті.
Сода, крохмаль, дитяча присипка
Щоб видалити жирну пляму з флізелінових шпалер, підійде суміш з води і крохмалю (або соди). Нанести приготовлену пасту на пляму і дай висохнути. Залишки смахни м’якою щіткою, потім промий шпалери теплою водою.А ось пляма на паперових шпалерах краще обробити сухий присипкою (тальком) і залишити на деякий час. Залишки порошку видали серветкою.

Праска

Паперову серветку прикладіть до плями і прогладь теплим (не гарячим) праскою. Час від часу міняй серветки і дозволяй шпалер охолонути. Працюй акуратно, так як плями від праски з покриття вже точно не видалити!

Як би дбайливо мешканці будинку ставилися до покриття стін, неприємності трапляються. Головне — не засмучуватися, а просто вчасно вжити необхідні заходи. Тоді переклеювання шпалер можна буде відкласти!