5 причин більше гуляти і проводити час на свіжому повітрі ?

958

Щоденні прогулянки – також запорука нашого здоров’я. Не менше, ніж правильне харчування або хороший сон. Однак, скільки хвилин або годин ви проводите на свіжому повітрі? Більшість людей вважають прогулянками шлях від дому до роботи і назад, так, ще до магазинів. Але це не повноцінні прогулянки, і користі від них не так вже й багато.

Обов’язково гуляйте щодня у парках, там, де повітря хоч трохи чистіше, де багато дерев, де не так шумно. Поки гуляєте, зберігайте мовчання – споглядайте, насолоджуйтеся шелестом листя, подувом вітру, красою навколишнього світу. Подумки відсторонитеся від проблем і турбот. Дайте собі відпочити.

Такі прогулянки принесуть багато користі для здоров’я:

1) Зняття стресу
Під час тривалих прогулянок нормалізується робота нервової системи, знижується частота серцевих скорочень, ви відпочиваєте душею. Науково доведено, що люди, які щодня гуляють, майже не страждають депресіями і нападами апатії/туги і. т. д. Вони відхідливі, їх важко образити або роздратувати.

2) Розумова розвантаження
Уявіть, як добре прогулятися після робочого дня, особливо якщо він видався важким. Бувають такі моменти, коли ви не можете розслабитися, мозок ніби глухне і ви не можете зосередитися, хочеться просто відключитися… Прогулянка позбавить вас від цього стану. Не лінуйтеся.

3) Поліпшення пам’яті і зору
Також проводилися наукові дослідження і результати показали, що у тих, хто щодня не поспішаючи гуляє і споглядає навколишній світ, поліпшується пам’ять і зір. Звичайно, щоб показники дійсно поліпшувалися, рекомендується гуляти в лісі або, принаймні, в тихих, малолюдних парках, наприклад, рано вранці, коли місто ще спить.

4) Творче мислення
Перебування на природі підвищує здатність творчо мислити. Не дарма ж, багато творчі люди так люблять природу і черпають натхнення. Під час прогулянок в голову можуть приходити відмінні ідеї, ви раптом можете усвідомити рішення вашої проблеми.

5) Бадьорість і легкість
Пам’ятайте, що рух – це наше життя! Той, хто щодня гуляє, відчуває себе протягом дня бадьоро і легко! Тому не хочеться спати вже після обіду, його продуктивність і працездатність підвищується, разом з настроєм!

Друзі, більше гуляйте, насолоджуючись природою. Це приємний спосіб піклуватися про своє здоров’я!