14 ефективних вправ для здоровя очей!

493

Знайомимо читачів з простими у виконанні вправами, що допомагають відновити зір. Особливо будуть корисні людям, які проводять багато годин за комп’ютером і як профілактика короткозорості. Швидше за все багатьом знайомі ці вправи, але мало знати, головне застосовувати. На весь комплекс йде близько 7-10 хвилин.

 

Вправа 1 – Зажмурівання.
Сідаємо на стілець і з зусиллям заплющує на 5 секунд, потім широко розкриваємо очі на 5 секунд. Повторити 7-8 разів. За допомогою цієї вправи ми розслабляємо м’язи очей і покращуємо кровообіг.

Вправа 2 – Моргання.
Сідаємо з прямою головою і починаємо дуже швидко моргати не менше однієї хвилини. Цим ми також покращувати кровообіг.

Вправа 3 – Переміщення погляду.
У положенні стоячи дивимося вдалину протягом 2-3 секунд. Потім підносимо вказівний палець до лиця і ставимо його на відстані 30 см від очей, переводимо погляд на кінчик пальця.
Так відмінно тренується м’язовий апарат.

Вправа 4 – Масаж повік.
У положенні сидячи закриваємо очі і починаємо акуратно масажувати очі подушечкою пальця не менше однієї хвилини. Це допоможе розслабити м’язи і стимулювати кровообіг.

Вправа 5 – Почергова тренування очей.
Встаємо і вказівний палець руки ставимо по середній лінії обличчя на відстані 30 см від очей і вдивляємося в кінчик пальця. Долонею другої руки прикриваємо ліве око на 5 секунд, при цьому не відриваємо погляд від пальця. Потім прибираємо долоню і продовжуємо дивитися на палець. Те ж саме робимо з другим оком. Повторюємо 5 разів з кожної сторони.

Вправа 6 – Горизонтальні рухи очима.
Також у положенні стоячи відводимо праву руку в напівзігнутому положенні в бік, витягуємо вказівний палець і повільно пересуваємо руку в іншу сторону , при цьому стежачи за пальцем, потім також повільно повертаємо руку у вихідне положення. . Повторити 10 разів. Так ми зможемо зміцнити м’язи, що відповідають за горизонтальні рухи очного яблука і покращуємо координацію.

Вправа 7 – Натискання на віки.
Сідаємо і закриваємо очі, кладемо на кожне повіку по три пальці і злегка натискаємо на повіку, утримуємо 2 секунди і відпускаємо. Повторюємо 5 разів, тим самим покращуючи циркуляцію рідини усередині ока.

Вправа 8 — Фіксація погляду.
У положенні сидячи дивимося вдалину і фіксуємо погляд на 5 секунд, потім переводимо його на кінчик носа. Повторюємо 6 разів.

Вправа 9 – Вертикальний рух очима.
Встаємо і піднімаємо вгору напівзігнуту праву руку, витягуємо вказівний палець і фіксуємо на ньому погляд, потім руку починаємо повільно опускати вниз. Повторити 10 разів.

Вправа 10 – Кругові рухи.
Сидячи витягуємо напівзігнуту руку перед собою і відводимо її вправо. Витягуємо вказівний палець, фіксуємо на ньому погляд і починаємо робити кругові рухи рукою за годинниковою стрілкою. Палець знаходиться приблизно в 50 см від ока. Теж саме повторити з іншою рукою по 5 разів. Ця вправа добре тренує вестибулярний апарат.

Вправа 11 – Руху в різні сторони.
Тепер знову встаємо і піднімаємо очі максимально вгору, потім опускаємо максимально вниз, потім вправо і вліво. Повторюємо 8 разів.

Вправа 12 – Статичну напругу.
У положенні сидячи, фіксуємо голову в нерухомому положенні та із закритими століттями піднімаємо очі вгору, потім опускаємо вниз, вправо і вліво. Очі не відкривати, повторюємо 6 разів.

Вправа 13 – Діагональ.
У положенні стоячи опускаємо голову і дивимося на ліву ступню, потім піднімаємо голову і переводимо погляд на правий верхній кут приміщення. Потім знову опускаємо голову , але тепер дивимося на праву ступню і потім піднімаємо голову і дивимося на лівий верхній кут приміщення. Повторюємо 4 рази.

Вправа 14 – Тренування м’язів ока.
Стоячи дивимося на протилежну стіну, яка знаходиться в 2х метрах. Подумки ділимо стіну на дві рівні частини і переводимо погляд на точку, що розділяє обидві половини. Потім ділимо подумки першу половину і переводимо погляд на середину цієї половини. Потім переводимо погляд на половину іншої половини. Повторити 5 разів.

Піклуйтеся про своє здоров’я!