10 корисних звичок для безперервного розвитку інтелекту

564

1. Спостерігайте.

Уважне і вдумливе спостереження дозволяє розгледіти те, що недоступно швидкого погляду. Ви будете не просто дивитися, а й міркувати, аналізувати і представляти собі те, що приховано від очей.

2. Вчіться новому.

У людей, які ніколи не перестають вчитися, мозок легко засвоює нову інформацію. Це входить у звичку і не викликає труднощів. Використовуйте будь-яку можливість перейняти чийсь досвід або дізнатися щось нове кожен день.

Величезну користь може принести, наприклад, вивчення іноземної мови.

3. Слухайте.

Разом зі звуками ви пропускаєте через себе частину навколишнього світу. Не соромтеся підслуховувати розмови незнайомих людей на вулиці під час прогулянки. Чужу думку з різних питань завжди наштовхує на роздуми.

Якщо ви віддаєте перевагу гуляти в навушниках, то частіше оновлюйте свій плейлист, слухайте різну музику.

4. Експериментуйте.

Якщо ніколи не виходити з зони комфорту і не рухатися в нових напрямках, можна пропустити щось важливе, що здатне змінити ваше життя на краще. Почніть експериментувати з захопленнями, спробуйте зацікавитися тим, що ніколи раніше вас не приваблювало.

5. Розвивайтеся.

Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, виходьте за рамки. Ставте нові цілі з абсолютно різних областей. Поступово це увійде в звичку, і ви вже не зможете задовольнятися малим.

6. Обговорюйте.

Поділіться ідеєю, яку виношуєте довгі роки з людиною, що має подібний досвід на практиці. Це дозволить поєднати ваші знання і наблизитися до бажаного результату.

7. Вирішуйте завдання.

Розум і тіло — одне ціле. Якщо не все в порядку з першим, то розплата — за другим. Приділяйте хоча б 20 хвилин на день прокачуванні свого мозку.

8. Медитуйте.

Медитація допоможе зрозуміти, наскільки ваш неспокійний розум. Вона ж навчить розслаблятися, приводити думки в порядок і спрямовувати їх у потрібне русло.

9. Випробовуйте свої можливості.

Намагайтеся мислити поза рамок. На будь-яке питання шукайте всі можливі відповіді, а не тільки ті, що лежать на поверхні. Ніколи не відмітайте ідею, якщо відразу не змогли знайти відповідне для неї рішення.

10. Грайте розумом.

Використовуйте свої розумові здібності, навіть якщо, на перший погляд, не потрібно. Коли ви фантазуєте і створюєте світи в своїй голові, в яких все можливо, ви розвиваєте свій мозок. У тому числі, якщо ви хочете іскрометно пожартувати і розсмішити оточуючих — це теж відмінна тренування для сірої речовини.

Ефективність цих методів залежить від регулярності їх використання. Але ні в якому разі не варто перевтомлювати свій мозок. Просто слухайте, спостерігайте і насолоджуйтеся навколишнім світом!